sobota, 15 grudnia 2018

Psie troski


"Pamiętaj człowiecze, że pod sierścią jest dusza - nauczyciela i geniusza". 
                                                                                              Tom Justyniarski



Ludzie z pasją - takie spotkania na zawsze pozostają w pamięci naszych uczniów, a niejednokrotnie powodują nieodwracalne, pozytywne zmiany w postrzeganiu świata.
Przedstawię zatem niezwykłego człowieka, którego miałam okazję ostatnio gościć. Polecam każdemu nauczycielowi organizację spotkań z ciekawymi ludźmi i uwierzcie mi - to jest prostsze niż Wam się wydaje.
Tom Justyniarski - pisarz i obrońca zwierząt; od wielu lat zajmuje się ratowaniem porzuconych i niechcianych nie tylko psów, ale też kotów, koni oraz ptaków. Uważa, że kluczowa jest zmiana sposobu, w jaki ludzie traktują naszych braci mniejszych, a edukację w tej dziedzinie należy zaczynać już od najmłodszych lat. 
Tom jest również autorem „Psich trosk”, fantastycznej opowieści o przyjaźni chłopca z psem. Dzieci mają okazję wysłuchać pisarza, opowiadającego o swoich książkach, o marzeniach, przyjaźni, miłości oraz szacunku do siebie i wszystkiego co nas otacza. Towarzyszący podczas spotkania piesek jest ogromną atrakcją i sprawia dzieciom wiele radości, a zajęcia są prawdziwą lekcją empatii
i miłości do zwierząt.


Autor proponuje również scenariusz zajęć po przeczytaniu książki, przedstawiam zatem namiastkę tego, w jaki sposób można zrealizować zagadnienie:
Przebieg zajęć:
Przywitaj uczniów. Może to być piosenka, którą dzieci znają, np. o psie lub innym zwierzęciu. Zadaj pytania, niech uczniowie kolejno zabierają głos. - Komu podobała się książka „Psie troski”? - Co najbardziej się podobało w książce? - Które sceny utkwiły wam w pamięci? Dlaczego właśnie te? - Czy chcielibyście kiedyś w przyszłości obejrzeć film „Psie troski” i dlaczego? - Jak zachęcilibyście swoich najbliższych do przeczytania książki „Psie troski”?




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz